ochrana majetku rodičů

1 odpověď

Dobrý den,

mám trvalou adresu u rodičů, chtěl bych se zeptat jestli je možné ochránit majetek rodičů v případě, že přijde exekutor? Já se na adrese nezdržuji, jezdím po celé čr a k rodičům maximálně 2x do měsíce na den. Jestli je možné majetek ochránit a jestli ano, tak jakým způsobem prokázat exekutorovi, že je majetek jejich?

Moc děkuji za Vaši pomoc.

Dobrý den, pokud máte trvalé bydliště u rodičů, je pravděpodobné, že exekutor v jejich bytě (domě) provede soupis movitého majetku. Prokázat vlastnictví majetku třetí osoby je obtéžné a na místě samém se tak ani nečiní. Je nutno podat posléze návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu a doložit vlastnictví (smlouvou, apod.). Pokud důkazy exekutor nebude mít za průkazné a návrh zamítne, je nutno podávat vylučovací žalobu k soudu. Doporučuji Vám se z adresy Vašich rodičů odhlásit na ohlašovnu, tak budou Vaši rodiče chráněni lépe.