Konkurzní řízení, déle jak 11 let

1 odpověď

Mám nějakou naději se splácením dluhů (jsem senior nyní a po srážkách 3,575,- z důchodu již platím více jak 10 let mě zbude 8200, - na vše)? Existuje pro mne a pro ostatní seniory (jsem v konkurzním řízení více jak 11 let) naděje s využitím promlčení, nebo budu muset platit dokud budu dýchat?
insolvenční rejstrik:
https://isir.justice.cz/isir/ueu/evidence_upadcu_detail.do?id=096d2cb2-4239-420c-8012-b4c1f7de2971
Děkuji, Pavel Chadima

Příloha:
https://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/media/uploads/1496-ba46c85b63ee043749cb72298fbea331/priloha_645401559_0_709201900518474.pdf

nemovitost, resp. neplatnost právního jednání, kdy jste převedl nemovitost na dceru během úpadku.
Vzhledem k současnému stavu insolvenčního řízení
by měl Insolvenční soud rozhodnout i bez návrhu o zrušení konkursu po obdržení zprávy insolvenčního správce o splnění rozvrhového usnesení,

Upozorňuji, že neuspokojené pohledávky nebo jejich části skončením konkursního řízením nezanikají, pokud zákon nestanoví jinak. Neuspokojené pohledávky nebo jejich neuspokojené části zanikají, pokud nebudou uspokojeny ze zajištění a v případě že dojde ke zrušení a zániku dlužníka, který je právnickou osobou, bez právního nástupce. (Resp. nebyl by tu žádný subjekt, které by mohl pohledávky uspokojit),
K výše uvedenému odkazuji na §311 § 308 odst. 1 písm. c) a d) InsZ a 244 InsZ

Po skončení tohoto insolvenčního řízení je se zbylými dluhy možnost podat návrh na povolení oddlužení, které má s účinností novely od 1. 6. 2019 dobu trvání splátkového kalendáře zkrácenou pro starobní důchodce na 3 roky.