Exekuce po ukončení insolvence - je to legální a podle zákonů?

1 odpověď

Kamarád měl insolvenci která mu skončila 2017. Od té doby měl již dvakrát a nyní také zablokovaný účet kvůli exekuci.
Jedna firma, která se prý rozdělila a tím pádem nespadá pod podmínky insolvence. Už to nyní trvá 10/2018-04/2019 a neví nic. Učet má zablokovaný a nemá se kde odvolat. Exekutor mu nezvedá telefon. Má možnost odvolat se jinde? Pokud je to tak dlouho není to už protiprávní? Jak je to vůbec možné, že pokud doplatil vše stejně má exekuci?
V minulosti mu účet pustilI po nějaké době, ale nechápeme jak to je to možné. Děkuji.

Dobrý den, pokud byl Váš přítel osvobozen od hrazení zbytku dluhů, měly by být všechny exekuce zastaveny. Pokud exekuce přesto probíhá, je pravděpodobně prováděna naoprávněně. Váš přítel musí podat písemný návrh na zastavení dotčené exekuce příslušnému soudnímu exekutorovi a současně písemně požádat o odblokování účtu. Tomu však exekutor nemusí až do pravomocného rozhodnutí o jeho návrhu vyhovět. Pokud by byl exekutor dále nekontaktní či nečinný, lze rovněž podat na exkeutora stížnost u dohledových orgánů, kterými jsou Exekutorská komora ČR a Ministerstvo spravedlnosti ČR, které jsou oprávněné zjednat nápravu.