exekuce po zemřelém

1 odpověď

Můj zemřelý příbuzný nezanechal žádný osobní majetek, ani závěť, ale zbyly po něm dluhy z podnikání, přenesou se tyto dluhy na příbuzné?

Dobrý den, je-li dědictví zatíženo dluhy, mohou dědici dědictví odmítnout. Odmítnutí dědictví je třeba učinit formou výslovného prohlášení a adresovat příslušnému soudu ve lhůtě 1 měsíce od okamžiku, kdy byl dědic o tomto právu poučen. Odmítnutí se může týkat pouze celého dědického podílu (nelze tedy odmítnout jen část dědictví) a je nevratné. Pokud zákonní dědici dědictví neodmítnou, dluhy na dědice přejdou (dle zákonné posloupnosti ve smyslu § 1633 a násl. občanského zákoníku).