Nacházíte se v oblasti právní poradny, kde se zpracovávají jen exekuční a insolvenční dotazy. Nový dotaz můžete uložit ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů

exekuce zabaveného moviteho majetku

1 odpověď

Dobrý den,
prosím o informaci, když dojde k zabavení movitého majetku dlužníka, který je označen exekutorem-soupis/,
nebyl odvezen / nemám skladové prostory/, uloženo
ve skladu jiného majitele, kdo zodpovídá za ztrátu věcí!
Děkuji Jirka 510

Dobrý den,
po sepsání věcí může exekutor věci ponechat na místě nebo je zajistit – tzn. převzít je do své úschovy nebo uložit u jiného schovatele (např. ve skladu jiného majitele). Se schovatelem by měl exekutor uzavřít smlouvu, podle níž schovatel převezme odpovědnost za uložené věci. V souladu s § 32 exekučního řádu by odpovědnost za ztrátu nebo poškození věcí mohl nést exekutor, pokud by ponechal věci u třetí osoby, aniž by dojednal způsob jejich bezpečného uskladnění. Naopak své odpovědnosti se exekutor zprostí, prokáže-li, že pro zabezpečení věcí učinil vše, co po něm lze požadovat a škodě (způsobené např. krádeží) nemohl zabránit.