Pokud se mezi podpisem kupní smlouvy na nákup nemovitosti s realitní kanceláří a podáním návrhu na vklad nemovitosti do katastru nemovitostí účastník ožení, je zapsán jako výlučný vlastník jen ten, kdo kupní smlouvu podepisoval, nebo je to již SJM?
Děkuji, Imrych

ODPOVĚĎ:
Účinky právního jednání v daném případě nastupují okamžikem vkladu do katastru nemovitostí. Z právního pohledu je tedy nemovitost již nabývána do SJM, pokud je návrh na vklad podán až po svatbě.

Pokud by ale v případě rozvodu nastal problém, tak pokud prokážete, že nemovitost - i když byla zapsána až v době manželství - byla koupena výlučně z peněz jednoho z manželů, pak se o SJM nejedná.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Návrh na vklad do katastru a svatba - vliv na SJM