Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.431

Otec dítěte není biologickým otcem - jak zrušit otcovství a neplatit výživné, alimenty?

1 odpověď

Dobrý den, bratr - 2002 svatba, narodilo se dítě a po roce společného soužití bylo manželství rozvedeno na žádost matky. Zjistilo se, že můj bratr není otcem dítěte a ten ve všem tom stresu a zklamaní si neuvědomil, že by měl žádat o zrušení otcovství.
Může s tím ještě něco dělat. Má novou rodinu 6 let starého syna a druhé dítě na cestě. Cizímu dítěti má posílat 3600 Kč měsíčně. Nežije v České Republice. I přes to posílá každý měsíc alespoň nějakou část výživného. Jeho bývalé ženě se to nelíbí a neustále vyhrožuje že ho najde a nechá zavřít. Že ho udá za neplacení výživného. Ale on přece platí, jen snížené částky dle svých možností a schopností.
Nechápu soudy v naší republice, jak je možné abych ubírala z úst vlastním dětem pro nějaké cizí s kterým se nestýkám, které o svém otci ví jen to, že mu posílá každý měsíc peníze a ještě k tomu né to co má.
Má vůbec můj bratr nějakou šanci se proti tomu bránit, nebo mu nezbude nic jiného než platit výživné ještě se štěstím další 4 roky a pak dále splácet dluh který mu každý měsíc narůstá.
Moc děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den.
Váš dotaz vyžaduje pečlivější zpracování nebo dohledání konkrétní právní normy (což vyžaduje více času), z toho důvodu si ho dovolím přesunout do klasického odpovídání (ne online chatu). Odpověď na něj Vám přijde do emailové schránky, kterou jste zadal/a ve formuláři.
Děkuji za pochopení.