Odkoupení exekučně obstaveného pozemku v dražbě nájemníkem, nájemcem

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz, od 2012 máme nájemní smlouvu na pozemek s fyzickou osobou. Tato osoba má však na pozemek několik exekucí, na jednu je teď vydána dražba. Je možné tento dluh za majitele uhradit a pozemek odkoupit? (Předkupní právo ve smlouvě máme). Bohužel jsem zjistili, že na pozemek má exekucí více a nemůže s ním tedy nakládat. Již jsme zkoušeli společně exekutora oslovit, ale ten s tímto nesouhlasí.

Děkuji

Zdravím Vás, jelikož je tento pozemek v exekuci, nelze jej jinak převést na jinou osobu než se souhlasem exekutora. Pokud exekutor nesouhlasí tak je zde těžké pořízení. Mám za to, že zcela uhradit exekuci za povinného je riskantní, neboť Vy byste uhradili dluhy povinného a povinný by měl opět svůj pozemek bez právních vad a Vy byste krom předkupního práva opět nic neměli. V tomto případě by bylo nutné společně s povinným navštívit advokáta, který by vše dobře smluvně ošetřil, tak aby Vás co nejlépe ochránil, určitě je to možné. Navíc je potřeba, v případě, že byste chtěli za povinného dluh, tedy spíše dluhy uhradit zjistit jejich celkovou výši, neboť jinak byste mohli být nemile překvapeni. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz.