Zabavení osobního vozidla exekutorem - kdo platí povinné ručení, byl postup exekutora správný?

1 odpověď

Exekutor mě zabavil osobní vozidlo dne 15.12.2016 tak, že do něj skočíl a ujel, bez TP. Do dnešního dne nemám zprávu zda je vozidlo prodané bez TP. Kdo zaplatí zákoné ručení které dělá 4.260 Kč. Vozidlo vozidlo nemohu odhlásit nemám v ruce žádný doklad, že vozidlo je převedené na jiného uživatele. Může exekutor odvést tímto způsobem vozidlo? Děkuji.

Zdravím Vás, tímto způsobem by rozhodně exekutoři ani vykonavatelé postupovat skutečně neměli a domnívám se, že ani nesmí. V tomto případě kontaktujte exekutora, abyste zjistil, kde se vozidlo nachází. Pokud Vám to nebude ochoten sdělit, je na místě již jen podat stížnost na postup exekutora k Exekutorské komoře ČR. Jen se trochu divím, že tuto situaci řešíte až nyní, když vozidlo bylo "zabaveno" již v prosinci 2015. O každé zabavené věci by měl být vydána nějaká listina, ať už soupis zabavených věcí, nebo exekuční příkaz k přistavení vozidla,