Exekuce na auto sloužící k podnikání - exekutor odmítl auto vrátit pro opožděnost podání návrhu

3 odpovědi

Dobrý den,
chtěla bych prosím poradit jak mám formulovat odvolání proti rozhodnutí exekutora, chce mi zabavit automobil na podnikání, návrh na zastavení exekuce mi zamítl pro opožděnost podání, jak se mám teď bránit, přece je pořád důležité že auto potřebuju k výkonu svého povolání, totiž nemůže být podle zákona zabaveno, vůbec mě nenapadlo, když je vedené v registru na IČO, tak může být sepsané, u jiného exekutora jsem podával návrh až po roce a ten řízení zastavil okamžitě a nevadila mu žádná lhůta 15dnu děkuji za odpověď

Zdravím Vás, zde je skutečně nutné velmi dobře vylíčit to, že se jedná o automobil, který slouží či sloužil výkonu Vaší podnikatelské činnosti, tedy výkonu Vašeho povolání, které Vás živí a již proto tedy neměl být dle ust. § 322 odst. 1 občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.) vůbec zabaven. Tedy ve věci zabavení automobilu se tedy v souladu s ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. d) občanského soudního řádu, domáháte zastavení exekuce, neboť exekuce postihuje automobil, který neměl být v souladu s ust. § 322 odst. 1 občanského soudního řádu zabaven, neboť je vyloučen z dle tohoto ustanovení z exekuce, což je samo o sobě zákonným důvodem pro zastavení exekuce v případě zabavení této věci. To, že automobil slouží nebo sloužil podnikání bude nutné exekutorovi i doložit, a to nejlépe kopií technického průkazu nebo kopií daňového přiznání k dani silniční. Více již skutečně dělat nemůžete. Mám za to, že pokud prokážete, že automobil skutečně sloužil k výkonu podnikání - Vašeho povolání, měla by být exekuce zastavena. I když vím, že praxe na různých exekutorských úřadech bývá dosti rozdílná. Přeji Vám hodně štěstí a pevné nervy.

exekutorovi jsem dolozil i technicky prukaz i priznani k dani silnicni a presto mi navrh zamitl pro opozdenost, jak mam prosim formulovat odvolani ke krajskemu soudu dekuji za odpoved

Zdravím Vás, v odvolání musíte uvést v čem spatřujete nesprávnost právního názoru soudního exekutora. Tedy argumenty použité v odpovědi na minulý dotaz, na který tímto odkazuji.