Zrušení insolvence pro nedostatečné splácení dluhu u ČEZ

7 odpovědí

Dobrý den.
Jsme s manželem v odlužení a museli jsme prodat v dražbě baráček už zbývá málo, ale splácíme dobře a plníme i když jsem měla těžkou zlomeninu češky kolene a doma 6 měsíců a beru 7OOO a ze starého bydliště máme 12 OOO za plyn. Prosila jsem ombudsmana ČEZU a ten, protože splácíme dluh v insolvenci starý, tak mě odmítl, posílám to po měsíčních splátkách a jinak to nejde. Teďka mě vyhrožují, že zruší insolvenci i když se snažíte splácet jak se dá a proto prosím o radu jak postupovat, žádné úvěry si brát nemohu, tak si nevím rady jak dál? Děkuji Bára

Zdravím Vás, soud Vám skutečně může zrušit insolvenci, pokud má dlužník dluh po úpadku. Pokud máte s věřitelem sjednaný splátkový kalendář a část dluhu jste již uhradili, zašlete soudu jak kopii splátkového kalendáře, tak i doklady prokazující alespoň částečnou úhradu tohoto dluhu. Je jasné, že úplně nejlepší by bylo tento dluh uhradit, a to nikoli formou úvěrů či půjček, ale formou pomoci v rodině. Nemáte někoho v rodině, kdo by Vám mohl s úhradou dluhu vůči ČEZu pomoci?

MRZÍ MĚ NEMÁM A INSOLVENCE JE NA MANŽELA A JSEM NA NESCHOPENCE A PO ZLOMENINĚ ČEŠKY S ÚLOMKY BERU 7000 A PLATÍM, PROTOŽE JSME PŘIŠLI V DRAŽBĚ O BARÁČEK TO JE ONO A MÁME UŽ 340000 ZBYTEK A 60 % plníme úvěr neberu, tak to nikde neseženu nikdo Vám nepůjčí a snažím se, máme 2 rok a splatíme to dříve a já po úraze snad nastoupím do srpna, ale nemám nikoho rodiče umřeli a holka je na sociální podpoře a co na to říci psala jsem jim, že to bude do srpna zaplaceno, tohle je už opravdu moc, děkuji M

Zdravím Vás, pokud ten dluh řešíte a splácíte, tak bude hodně záležet i na úvaze konkrétního soudce, navíc pokud byste dluhy byli schopni splatit do srpna. U kterého soudu má Váš manžel insolvenci.

HRADEC kRÁLOVÉ A SNAŽÍM SE TEDKA BERU 7000 NESCHOPENKU A BUDU ZA MĚSÍC DO práce a chci to doplatit do srpna nejde to vše jak si myslí a prosila jsem ombudsmana a ten napsal, že je insolvence a pomohl jednou, snažím se a spolupracuji a tedka napsali tohle, tak mě to mrzí o vše jsem stejně přišla a bydlíme v podnájmu nikdo to nechápe a jenom se těším až se oddlužíme a rozvedu se, tam mě zkomplikoval manžel s dluhy nechci o tom psát už a pak tohle? Děkuji M

Zdravím Vás, nevím jaká je praxe v Hradci Králové, snad pošlete i veškeré úhrady na tento dluh, které jste dosud učinili a onen splátkový kalendář a na eventuální jednání si s sebou vezměte i kopie lékařských zpráv. Skutečně záleží na posouzení soudce, ale má za to, že za těchto okolností bych oddlužení nerušila a vyčkala bych do září v jakém stavu bude úhrada dluhu po úpadku. Nikdo totiž neví co vše se v životě může přihodit. Já osobně bych k těmto okolnostem přihlédla a oddlužení bych nerušila, ale počkala bych do září o kolik bude nižší dluh u ČEZu.

Děkuji každý rozumný člověk by to udělal a děkuji za rady pěkný večer! M

Zdravím Vás, od toho jsme tady. Kdybyste cokoli potřebovala, můžete se na nás obrátit.