Exekuce na firmu - vymáhání dluhu u firmy exekučně přes exekutora

1 odpověď

Dobrý den, jako žalobce mám v ruce platný rozsudek jménem republiky z 30.03.2011, který žalované firmě ukládá uhradit částku 60.862 Kč. Částku neuhradila. Budu psát opětovnou výzvu k úhradě. Pokud se však tak nestane, na koho se mám obrátit? Případně je možné, že mě to bude něco stát? Firma stále funguje. Díky, EF

Zdravím Vás, pokud by žalovaný dobrovolně ani po druhé výzvě nic neuhradil, tak se obraťte na exekutora, a to kteréhokoli. Lidé se často obracejí na exekutora, kterého mají blízko sídla či blízko bydliště. Vybraného exekutora by nebylo od věci předem kontaktovat a zkusit se s ním předběžně dohodnout na podmínkách, je možné, že by po Vás chtěl určitou zálohu, na pokrytí počátečních výdajů, nebo by se uzavřela smlouva o provedení exekuce. Exekutoři často v rámci svých služeb nabízí i pomoc se sepsáním návrhu na nařízení exekuce, stačí jim jen doručit exekuční titul s doložkou právní moci a oni se již o vše postarají
Následně je nutné sepsat návrh na nařízení exekuce, pokud jste právně zastoupen v soudním řízení, máte o starost méně, neboť návrh na nařízení exekuce by Vám sepsal advokát. Z praxe vím, že advokátní kanceláře velmi často spolupracují se "svými exekutory", a proto by návrh na nařízení exekuce směřoval právě k tomuto exekutorovi. Pokud právně zastoupeni nejste a chtěl byste využít služeb advokáta, je možné advokáta kontaktovat, buď přímo ve městě, kde bydlíte, nebo prostřednictvím webu http://www.advokatikomora.cz nebo http://www.cak.cz, kde najdete kontakty na advokáty.
Mám za to, že bude-li částka vymožena, tak již další výdaje očekávat nemusíte a naopak Vám Vaše náklady uhradí povinný.