Exekuce a nevyplacení životního minima zaměstnavatelem

1 odpověď

Dobrý den vážená paní Mgr. Viktorýnová
Můj dotaz směřuje na případ, kdy mi zaměstnavatel vyplatil poslední výplatu ve výši pouhých 150 Kč s odůvodněním, že mám exekuci.
Domnívala jsem se, že pokud mám exekuci, tak i tak mi musí zůstat životní minimum, abych měla z čeho na živobytí.
Mohla by jste mi podat bližší informace a nebo pokud znáte kontakt, kdo by mi mohl pomoci.
Velice Vám děkuji za Vaši pomoc a čas.
S pozdravem.
Iveta Manová

Zdravím Vás, povinnému má ze mzdy vždy zůstat tzv. nezabavitelná částka ze mzdy a částka, která tuto nezabavitelnou částku ze mzdy převyšuje by měla být zaměstnavatelem povinného přikázána na účet soudního exekutora. Výši srážek ze mzdy si lze orientačně vypočítat na stránkách http://www.vyplata.cz. Můžete prosím napsat jaká je výše Vaší čisté mzdy dle výplatní pásky?