Kontrola účetnictví OSVČ insolvenčním správcem - co má IS právo, nárok vidět?

1 odpověď

Dobrý den,
V usneseni o insolvenci mi soud ukládá za povinost 1x ročně předkládat správci učetnictví, jakožto OSVČ.
Insolvenční správce po mě chce zasílaní faktur přijatých 1x měsíčně na jeho kancelář. Má na to nárok?
Usneseni mi nařizuje pouze předložit účetnictví.
Děkuji.

Zdravím Vás,
jelikož jste OSVČ tak výše Vašich měsíčních příjmů může být a často i bývá proměnlivá, proto je požadavek insolvečniho správce na zasílání přehledu o Vašich příjmech a výdajích zcela oprávněný. Je to tak proto, že správce musí z Vašich čistých příjmů počítat srážky pro účely oddlužení a případné rozdíly s Vámi vyrovnávat. Požadavek insolvenčního správce je dle mého názoru zcela legitimní.