Exekuce auta, automobilu, vozidla těhotné matce s dítětem - může to exekutor udělat?

1 odpověď

Pěkný den.
Může mi exekutor vzít auto když mám dítě a druhé čekám?

Dobrý den,

ano, může.
Fakt, že jste těhotná a zároveň již jedno malé dítě máte není překážkou pro provedení exekuce postižením movitých věcí.
To by neplatilo pouze, kdybyste Vy anebo některé z dětí byli zdravotně tělesně postižení anebo trpěli tak závažnou poruchou zdraví, kdy je nutné být plně mobilní z důvodu dostupnosti lékařské péče; zde by se nárok posuzoval lékařskými posudky a zároveň přiznáním nároků ze strany České správy sociálního zabezpečení