Exekuce na přeplatek daně - nechá exekutor přeplatek dlužníkovi v exekuci nebo je zabaví?

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat když mi exekutor strhává peníze ze mzdy jestli mi strhne přeplatek na dani. Účet na který je uvedený přeplatek na daň je vedený na někoho jiného.
Stejně tak na ten účet chodí sražená mzda.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud jste označila finančnímu úřadu jako účet, který je veden na třetí osobu, nemůže být tento účet postižen v rámci exekučního řízení, v němž jste povinnou. Není však vyloučeno, že exekutor zjistí, že Vám má být vyplacen přeplatek na dani a postihne jej exekučním příkazem na jinou peněžitou pohledávku, v němž poddlužníkem bude finanční úřad, který by Vám dotčenou částku na účet již vyplatit nemohl a musel by jej vyplatit exekutorovi.